Parsisiųskite

Rugpjūčio 20, trečiadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

2009 Spalio mėn. 15 d. 15:52

Nemokamus maisto paketus ima vis daugiau gyventojų

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Lietuvoje vis daugėja žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais. www.jofil.com nuotr.

Nevyriausybinė organizacija "Lietuvos Caritas" rugsėjį beveik 300 tūkst. asmenų išdalijo nemokamų maisto produktų.

Palyginti su šių metų pradžia labdaros gavėjų skaičius beveik padvigubėjo. Vykdydamas Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims (MIATLNA) programą, "Lietuvos Caritas" rugsėjo mėnesį maisto produktus išdalijo 297 142 asmenims.

"Lyginant su metų pradžia, rugsėjį per "Caritas" organizaciją paramą maisto produktais gavo 115 810 asmenų daugiau", - rašoma ketvirtadienį išplatintame organizacijos pranešime.

Maisto paketą sudaro kvietiniai miltai, manų kruopos, saldintas sutirštintas pienas, kvietiniai sausi pusryčiai su sutirštintu pienu, trijų grūdų dribsniai, miežiniai dribsniai, ryžiai, kiauliena su ryžių kruopomis, kiauliena su perlinėmis kruopomis (kai kuriems rajonams), cukrus.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatytą kriterijų, paramą maisto produktais šešis kartus per metus gali gauti asmenys, kurių pajamos neviršija 1,5 Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y., 525 litus per mėnesį.

Šiemet produktai iš intervencinių atsargų dalijami 6 kartus - vasario, kovo, gegužės, liepos, rugsėjo, lapkričio mėnesiais. Anot "Carito", žmonių, pageidaujančių gauti paramą maisto produktais, skaičius nuolat didėja.

Vasario mėnesį, t.y. per pirmąjį dalijimą, maisto produktais "Lietuvos Caritas" parėmė 181 332 varguolius, rugsėjo mėnesį paramą gavo 63,8 proc. daugiau vargstančiųjų.

Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programa Lietuvoje vykdoma nuo 2005 metų. Ją vykdant Vyriausybės lėšomis nuperkami maisto produktai iš Europos Sąjungos intervencinių atsargų.

Vėliau produktus nepasiturintiesiems išdalija "Lietuvos Caritas", Raudonojo kryžiaus draugija ir Labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas". Apie 70 proc. darbo pagal apimamą Lietuvos teritorijos plotą ir aptarnaujamų žmonių skaičių įgyvendina "Lietuvos Caritas" bendradarbiai ir savanoriai.

BNS

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) suskaičiavo, jog mokslo metus, palyginti su praėjusiais metais, pradės daugiau pirmokų, tačiau mažiau abiturientų ir mokytojų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:36
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) suskaičiavo, jog mokslo metus, palyginti su praėjusiais metais, pradės daugiau pirmokų, tačiau mažiau abiturientų ir mokytojų. Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis... »
Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad atleidžiamo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus iš naujo neskirs į šias pareigas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 15:08
Premjeras Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė, kad atleidžiamo energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus iš naujo neskirs į šias pareigas, jei tokį pasiūlymą pateiks Lietuvos lenkų rinkimų akcija. »
Žiniasklaidoje blogai nušviečiama Lietuva nėra pagrindinis Kremliaus propagandos šaltinis – Rusijai labai pravarti korupcija Lietuvoje, sako politologas Vytis Jurkonis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 14:38
Žiniasklaidoje blogai nušviečiama Lietuva nėra pagrindinis Kremliaus propagandos šaltinis – Rusijai labai pravarti korupcija Lietuvoje, sako politologas Vytis Jurkonis. „Tiek valstybės institucijos, tiek ekspertai, tiek pati visuomenė turi... »
Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 12:44
Antradienį iš pareigų atleistą energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių  Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) vėl siūlys į ministrus, nes, pasak LLRA atstovo Seimo vicepirmininko Jaroslavo Narkevičiaus, J. Neverovičiumi partija pasitiki. »
Panašu, kad dėl energetikos viceministrės į konfliktą su premjeru įsivėlusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ieško pretekstų trauktis iš koalicijos, teigia Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:48
Panašu, kad dėl energetikos viceministrės į konfliktą su premjeru įsivėlusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ieško pretekstų trauktis iš koalicijos. Taip teigia Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. Jam antrina... »
Iš Vakarų artėja debesų juosta, kuri palaipsniui padengs visą Lietuvą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 10:31
Iš Vakarų artėja debesų juosta, kuri palaipsniui padengs visą Lietuvą, LRT radijui prognozavo sinoptikė Alva Nagelytė. »
Antradienį iš pareigų atleistas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prieš atostogas mėgino įkalbėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį, kad partija į energetikos viceministro pareigas vietoj Renatos Cytackos siūlytų Stanislavą Vidtmanną. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 09:43
Antradienį iš pareigų atleistas energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius prieš atostogas mėgino įkalbėti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderį Valdemarą Tomaševskį, kad partija į energetikos viceministro pareigas vietoj Renatos... »
Veterinarijos gydytojas negali patekti į savo įrengtą gydyklą Klaipėdoje. Autoriaus nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:00
Veterinarijos gydytojas tikina, kad naujieji savininkai užgrobė jo nuomotas patalpas ir jose esančius psichotropinius preparatus, o savininkų advokatas teigia, kad gydytojas jam priklausančių daiktų pats nenori atsiimti. Klaipėdoje dirbantis... »
Lietuvoje yra 28 genetiniai ąžuolų draustiniai, kurie padeda atkurti genetiškai vertingus ąžuolynus. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 20 d. 08:00
Vyriausybė ruošiasi šalyje įsteigti apie 130 genetinių draustinių, skirtų medžių genetinei medžiagai išsaugoti. »
Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius sako, kad energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo istorija rodo, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcija nėra pasirengusi atsakingam darbui valdančioje koalicijoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 15:19
Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius sako, kad energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo istorija rodo, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcija nėra pasirengusi atsakingam darbui valdančioje koalicijoje. »
Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų vadovai turi kasdien sekti vykstančius darbo rinkos pokyčius savo regione ir reaguoti į juos turimomis priemonėmis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 14:51
Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų vadovai turi kasdien sekti vykstančius darbo rinkos pokyčius savo regione ir reaguoti į juos turimomis priemonėmis bei pasirengti prevencinių veiksmų planus galimiems darbuotojų atleidimams dėl... »
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo dekretą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 14:34
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pasirašė energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo dekretą. Jis iš pareigų atleidžiamas nuo pirmadienio. »
Premjeras Algirdas Butkevičius šalies vadovei Daliai Grybauskaitei antradienį išsiuntė teikimą dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 12:05
Premjeras Algirdas Butkevičius šalies vadovei Daliai Grybauskaitei antradienį išsiuntė teikimą dėl energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus atleidimo. »
Vardas – tai vizitinė kortelė, su kuria žmogus gyvena visą gyvenimą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 10:46
Vardas – tai vizitinė kortelė, su kuria žmogus gyvena visą gyvenimą. Nors vardų sąrašas ilgas, tėvai pripažįsta, kad vaiko vardo išrinkimas jiems – nemenkas iššūkis. Specialistai primena, kad vardo parinkimo neturėtų lemti šiandieninės... »
Valstybės kontrolė sukritikavo, kaip valstybės lėšomis remiami kariai - kariuomenė mažino jiems parduodamo maisto kainą, nors įstatymai tokios galimybės nenumato. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 10:28
Valstybės kontrolė sukritikavo, kaip valstybės lėšomis remiami kariai - kariuomenė mažino jiems parduodamo maisto kainą, nors įstatymai tokios galimybės nenumato. »
Kultūros ministerija antradienį pranešė parengsianti siūlymus, kaip kovoti su Rusijos skleidžiama propaganda prieš Lietuvą ir padidinti produkcijos oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis televizijoje ir radijuje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 10:19
Kultūros ministerija antradienį pranešė parengsianti siūlymus, kaip kovoti su Rusijos skleidžiama propaganda prieš Lietuvą ir padidinti produkcijos oficialiomis Europos Sąjungos (ES) kalbomis televizijoje ir radijuje. »
Likusi savaitė bus gana vėsi, o daugelį šalies rajonų apims lietūs, griaudės perkūnija. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 09:12
Likusi savaitė bus gana vėsi, o daugelį šalies rajonų apims lietūs, griaudės perkūnija. Taip LRT radijui teigė sinoptikė Tatjana Kempi. »
Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai tvirtina, kad pavojaus varpais jiems mušama per anksti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 19 d. 08:17
Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai tvirtina, kad pavojaus varpais jiems mušama per anksti. Anot socialdemokratų Gintauto Palucko bei Algirdo Syso, partijos reitingai galėjo kristi ir dėl Europos Parlamento (EP) rinkimų, ir dėl tam tikrų... »
„Tvarkos ir teisingumo“ partija jau apsisprendė dėl keturių viceministrų, jų kandidatūros bus baigtos derinti kitą savaitę, sako partijos vadovas Rolandas Paksas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 15:10
„Tvarkos ir teisingumo“ partija jau apsisprendė dėl keturių viceministrų, jų kandidatūros bus baigtos derinti kitą savaitę, sako partijos vadovas Rolandas Paksas. »
Premjeras Algirdas Butkevičius siūlys prezidentei Daliai Grybauskaitei atstatydinti energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 14:20
Premjeras Algirdas Butkevičius siūlys prezidentei Daliai Grybauskaitei atstatydinti energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių, kuris viceministre paskyrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovę Renatą Cytacką. »
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka paskirta energetikos viceministre. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 13:47
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Renata Cytacka paskirta energetikos viceministre. »
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nepritarti didesniam pensijų didinimui jau šiemet, nes „Sodros“ ir valstybės biudžetuose tam nėra lėšų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 10:42
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nepritarti didesniam pensijų didinimui jau šiemet, nes „Sodros“ ir valstybės biudžetuose tam nėra lėšų. »
Kai kas nors sako, kad sąmoningai pasirinko būti vienas, galima manyti, kad už to slypi nemokėjimas ar nenoras investuoti į santykius, buvimą kartu. alloverpress.ee nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 09:13
Kai kas nors sako, kad sąmoningai pasirinko būti vienas, galima manyti, kad už to slypi nemokėjimas ar nenoras investuoti į santykius, buvimą kartu, pastebi psichologas Rimantas Kočiūnas. „Galbūt tai ir yra apsisprendimo dalis, tik ji visai... »
Partijų populiarumo reitinge pirmauja socialdemokratai, nors juos palaikančių mažėja. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 08:15
Partijų populiarumo reitinge pirmauja socialdemokratai, nors juos palaikančių mažėja. »
Pirmadienį debesų daugės ir, pradedant vakariniais rajonais, daugelyje šalies rajonų palis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 18 d. 08:07
Pirmadienį debesų daugės ir, pradedant vakariniais rajonais, daugelyje šalies rajonų palis. Stipresnės liūtys, kartais su perkūnija, kils vakare Žemaitijoje, sako sinoptikė Alva Nagelytė. Nagelytė. »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Bernardas, Neringa, Renaldas, Tolvinas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar ilgam Rusija atsisakė europietiško maisto?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-08-20
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.5863 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow up
4.3213 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
95.01   bar.
Dujos
Arrow down
3.86   MMBTU
Auksas
Arrow up
1296.9   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Žolynėliai, žolynai – Kur žiūrėti, nežinai. Ar į ąžuolą šakotą, Ar į pievų žalią plotą.
Bet Anupro seserėnas Sugalvojo (kad jį krienas!) Į Sacharą nubildėt Ir kaip dera pailsėt.
...Grįžta vaikis iš Sacharos. – Kaip atostogos? Ar geros? – Dėde, nesijuok... Tačiau Aš tik smėlį temačiau...
– Na, nenusimink, vaikine. Šventė Lietuvoj – Žolinė. Lietuva vis dar žalia. Žemė ir žmogus – šalia.