Parsisiųskite

Rugsėjo 13 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi

2009 Balandžio mėn. 27 d. 12:10

Karštas interviu: miško gaisrą gesinome vandeniu, smėliu ir ...ugnimi (papildyta)

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Šis gaisras - stambiausias Jurbarko miškų urėdijos teritorijoje. www.nmu.lt nuotr.

Jau antra para ugniagesiai, miškininkai, kariai kovoja su Jurbarko rajone, Kalnėnų miške, kilusiu gaisru. Ugnis nuniokojo 36,2 hektarus privataus miško, atnešdama apie 300 tūkst. litų nuostolių. Jurbarko miškų urėdas Faustas Bakys Valstietis.lt nurodė, kad ugnį jie malšino ir priešine ugnimi.

Gaisras Kalnėnų miške įsiplieskė praeitą sekmadienį, šiek tiek po vidurdienio. Į Jurbarko rajoną išskubėjo 11 ugniagesių automobilių ir specialioji miško gaisrams malšinti naudojama technika. Taip pat neramus sekmadienis buvo ir Jurbarko miškų urėdijos miškininkams - jie koordinuoja situaciją.

Urėdas F.Bakys teigė, kad šis gaisras - stambiausias šioje urėdijoje. Pirmadienį beveik 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės r.) karių išvyko padėti gesinti Kalnėnų miško. Karių pagalbos paprašė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Gaisras šiuo metu lokalizuotas, ugnis neplinta, tačiau dėl kylančio vėjo išlieka gaisro atsinaujinimo tikimybė.

- Kokia šiuo metu yra situacija Kalnėnų miške, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Jurbarko miškų urėdo Fausto Bakio.

- GPS pagalba nustatėme, kad ugnis nusiaubė 36,2 hektarus miško. Iš jų 10 hektarų sudegė visiškai - tai jaunuolynas, kurį ugnis kaipmat nuniokoja. Brandesni medžiai tokį žemutinį gaisrą išgyvena.

Gaisras jau užgesintas ir lokalizuotas. Gaisro išplitimo ribos buvo apkastos miško plūgu, kad ugnis už tos ribos toliau neplistų. Jeigu nepakils stiprus vėjas, gaisras neišplis.

Tačiau dabar labai svarbu užgesinti visus smulkius gaisro židinukus - rusenančius kelmus. Kiekvieną jų reikia apeiti su kastuvu ir apkasti smėliu, tada ugnis nuslopsta. Tai ilgas, kantrybės reikalaujantis darbas. Kaip tik šiandien tai ir daro kariai. Šįvakar šį darbą numatoma pabaigti.

- Kokios pajėgos gesino šį miško gaisrą?

- Vakar atskubėjo 11 ugniagesių automobilių. Taip pat dirbo specialioji technika. Mes taikėme ir dar vieną metodą, kai ugnis gesinama priešine ugnimi. Gaisro išplitimo plotą aparėme miško plūgu. Tuomet nuo šio taip vadinamo mineralizuoto barjero paleidome priešinę ugnį.

Sudegė gražus, uogomis ir grybais pagarsėjęs Kalnėnų miškas. Čia daugiausia augo pušys, buvo ir eglių. Šis miškas yra pamėgtas poilsiautojų. Nemanau, kad kažkas tyčia padegė. Tikriausiai kokia neatsargiai numesta nuorūka sukėlė šį gaisrą. Juk miškas sausas, todėl ugnis greit išsiplėtė, - naujienų portalui sakė urėdas F.Bakys.

Kai kuriuose miškuose apribotas arba uždraustas lankymasis

Generalinė miškų urėdija praneša, jog skelbiamas gaisrų pavojų miškuose. Įsivyravus sausiems ir karštiems orams miškuose susidarė pavojingos sąlygos kilti miško gaisrams. Atsižvelgiant į tai, kai kuriuose miškuose nustatyta tvarka apribotas ar uždraustas lankymasis.
Šalies miškų urėdijose šįmet užregistruoti 148 miško gaisrai 93 hektarų plote, iš jų 69 miško gaisrai privačiuose miškuose 61 ha plote ir 9 miško gaisrai 0,7 ha plote kitų valdytojų miškuose (2008 metais tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 30 miško gaisrų 5,6 ha plote).

Prognozuojamas vidutinis ir didelis gaisrų pavojus

Balandžio 28-29 d. visoje Lietuvoje numatomas trečios (vidutinis gaisrų pavojus) ir ketvirtos (didelis gaisrų pavojus) klasės miškų gaisringumas.

Didžiausi šių metų miško gaisrai kilo Jurbarko miškų urėdijoje kur išdegė 36,2 ha Kalnėnų miško plotas, Varėnos miškų urėdijoje 20 ha miško, Anykščių – 3,9 ha privataus miško, Prienų – 3,1 ha valstybinės reikšmės miško. Miškuose nuo ugnies nukenčia ne tik medžiai, bet ir kita gyvoji danga, vabzdžiai, paukščiai ar žvėrys.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies universitetų rektoriais kritikavo studijų komercializavimą ir nesugebėjimą pritaikyti prie rinkos poreikių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 14:08
Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies universitetų rektoriais kritikavo studijų komercializavimą ir nesugebėjimą pritaikyti prie rinkos poreikių, aptarė rengiamas Mokslo ir studijų įstatymo pataisas. »
Kauno miesto merui konservatoriui Andriui Kupčinskui reiškiamas nepasitikėjimas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 13:57
Kauno miesto merui konservatoriui Andriui Kupčinskui reiškiamas nepasitikėjimas. Opozicija po interpeliacijos tekstu surinko 17 parašų, BNS antradienį sakė savivaldybės tarybos narys Arvydas Garbaravičius. »
Kultūros ministerija teigia, kad iš Vilniaus rajono savivaldybėje dirbančio Lenkijos piliečio Mariuszo Cezary Cytackio pagrįstai reikalaujama mokėti lietuvių kalbą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 13:11
Kultūros ministerija teigia, kad iš Vilniaus rajono savivaldybėje dirbančio Lenkijos piliečio Mariuszo Cezary Cytackio pagrįstai reikalaujama mokėti lietuvių kalbą. »
Lietuvos rusų situacija kitokia nei Latvijoje ir Estijoje, komentuodama Rusijos pareiškimą dėl Baltijos valstybėse esą pažeidžiamų rusakalbių teisių sako Lietuvos rusų sąjungos atstovė parlamente Larisa Dmitrijeva. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 12:10
Lietuvos rusų situacija kitokia nei Latvijoje ir Estijoje, komentuodama Rusijos pareiškimą dėl Baltijos valstybėse esą pažeidžiamų rusakalbių teisių sako Lietuvos rusų sąjungos atstovė parlamente Larisa Dmitrijeva. »
Iki savaitgalio vyraus sausi, mažai debesuoti orai, tačiau šeštadienį kai kur jau numatomas lietus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 10:30
Iki savaitgalio vyraus sausi, mažai debesuoti orai, tačiau šeštadienį kai kur jau numatomas lietus, LRT radijui prognozavo sinoptikė Edita Gečaitė. »
Prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai bus raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:47
Prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai bus raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia... »
Ventės rage sparčiai tęsiama rekonstrukcija – ši unikali vieta taps kur kas prieinamesnė kiekvienam atvykėliui. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:39
Ventės rago ornitologinėje stotyje su paukščių giesmėmis toliau konkuruoja statybų keliamas triukšmas. Čia sparčiai tęsiama rekonstrukcija – ši unikali vieta taps kur kas prieinamesnė kiekvienam atvykėliui. Tačiau stoties direktorių... »
Rusiškos dezinformacijos vykdomą Lietuvos žmonių smegenų plovimą gali sumažinti tik rusiškos informacijos apribojimas arba visiškas rusiškų TV kanalų išjungimas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 16 d. 09:34
Rusiškos dezinformacijos vykdomą Lietuvos žmonių smegenų plovimą gali sumažinti tik rusiškos informacijos apribojimas arba visiškas rusiškų TV kanalų išjungimas – tokią išvadą daro LRT laidoje „Teisė žinoti“ diskutavę Seimo nacionalinio... »
Didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia kol kas nematantis savęs politikoje, todėl nepasinaudos konservatorių pasiūlyta galimybe varžytis dėl Vilniaus mero posto. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 15:16
Didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda teigia kol kas nematantis savęs politikoje, todėl nepasinaudos konservatorių pasiūlyta galimybe varžytis dėl Vilniaus mero posto. Ekonomistas teigė teoriškai save matantis... »
Lietuvoje prokurorų yra per daug, o vykstant prokuratūros sistemos reformai prokurorai turi daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su prokurorų profesinės sąjungos atsotvais. R. Dačkaus nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 13:25
Lietuvoje prokurorų yra per daug, o vykstant prokuratūros sistemos reformai prokurorai turi daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su prokurorų profesinės sąjungos atsotvais. »
Artimiausiomis dienomis orai bus gražūs, lietaus nesulauksime. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 09:38
Artimiausiomis dienomis orai bus gražūs, lietaus nesulauksime, temperatūra kils iki 22 laipsnių šilumos, sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė. »
Laikotarpis iki mokyklos – kritinis žmogaus amžius, nes formuojasi vertybinis stuburas, pasaulio matymas. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 15 d. 08:32
Klausimas, ar vaikas vertas pagarbos, net neturėtų kilti – vaikas yra žmogus, sako edukologijos mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. „Kas būtų, jei taip pasielgtumėte su bendradarbiu? Jei pasakytume „ir vėl tu su savo idiotiškais klausimais“... »
Įvairių faktų galima aptikti premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjos ekonomikai, kuruojančios energetikos klausimus, Irinos Urbonavičiūtės biografijoje. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 13 d. 08:00
Šimtatūkstantinis kreditas iš kelių fizinių asmenų bei vieno juridinio ir pusė namo prestižiniame Vilniaus rajone, priklausančiam Pavilnio regioniniam parkui... Po derybų su „Gazprom“ dėl dujų tiekimo Lietuvai – teisminis ginčas tarp... »
Iniciatyva „Išsaugokime Neringą“, kuria siekiama likviduoti balandžio pabaigoje Kuršių Nerijos šiaurėje esančioje Smiltynėje kilusio gaisro pasekmes. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 13 d. 08:00
Dvi aplinkosaugos organizacijos, dalyvaujant Neringos miesto savivaldybės merui, trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pirmuoju bendru projektu taps iniciatyva „Išsaugokime Neringą“, kuria siekiama likviduoti balandžio pabaigoje... »
Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 10:09
Penktadienį Teisėjų taryba pritarė, kad Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėjas Dainius Gudas iš pareigų būtų atleistas pagal jo paties prašymą. »
Spanguolės rugsėjo pradžios saulėje suspės parausti, subrandinti visas vertingas medžiagas, mes nerinksime menkaverčių uogų. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 09:39
Lietuvoje – gražusis ruduo. Nors kai kurios jo dienos dovanojo šilumą, dar taip primenančią vasarą, tačiau vėlesni rytai ir ankstesni vakarai sugrąžina rudeniškon tikrovėn. Ir ne tik jie. Ruduo turi savo spalvas, kvapus ir nuotaikas, kurios... »
Lietuvoje susiformavęs mitas, kad įvaikinimas turėtų išgelbėti visus be tėvų globos likusius vaikus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 09:27
Lietuvoje susiformavęs mitas, kad įvaikinimas turėtų išgelbėti visus be tėvų globos likusius vaikus, sako Vaikų gerovės centro „Pastogė“ vadovas Ričardas Kukauskas. Jo nuomone, įvaikinimas geriausiai atitiktų tik apie dešimtadalio vaikų... »
Savaitgalį aukščiausia temperatūra sieks 24 laipsnius šilumos, lietaus turėtų būti nedaug. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 08:57
Savaitgalį aukščiausia temperatūra sieks 24 laipsnius šilumos, lietaus turėtų būti nedaug, sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė. „Penktadienį bus debesuota su pragiedruliais, daugiau debesų telksis Šiaurės vakarų Lietuvoje, ten kai kur numatomas... »
2012-ųjų rudenį, netrukus po Seimo rinkimų, Lietuvos socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas, Darbo partijos idėjinis lyderis Viktoras Upaskichas sukirto rankomis dėl valdančiosios koalicijos suformavimo. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 12 d. 08:11
Dvejus metus išlikti postuose valdantiesiems padėjo palanki Seimo sudėtis, taip pat – ekonominis atsigavimo laikotarpis, portalui LRT.lt tvirtina politologas Tomas Janeliūnas. Tiek jis, tiek politikos apžvalgininkas Edmundas Jakilaitis teigia... »
Į energetikos ministro postą pretenduoja trys kandidatai, tarp kurių yra ir Seimo Energetikos komisijos vadovas Kęstutis Daukšys. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 15:49
Į energetikos ministro postą pretenduoja trys kandidatai, tarp kurių yra ir Seimo Energetikos komisijos vadovas Kęstutis Daukšys, sako Darbo partijos įkūrėjas ir garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas. »
Premjeras Algirdas Butkevičiu sako, kad kitą savaitę paaiškės, kas taps naujuoju energetikos ministru. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 14:15
Premjeras Algirdas Butkevičiu sako, kad kitą savaitę paaiškės, kas taps naujuoju energetikos ministru. »
Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 13:41
Opoziciniai konservatoriai nuogąstauja dėl Šiaulių valdžios pasirašyto investicinio projekto, išnuomojant žemę šalia Zoknių karinių oro pajėgų NATO bazės. »
LLRA pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis yra žadėjęs, kad partijos atstovai postus Seime ir Vyriausybėje paliks prasidėjus Seimo sesijai - rugsėjo 10 dieną. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 12:35
Kol kas iš trijų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) deleguotų viceministrų, vis dar ėjusių pareigas po partijos pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos, postą paliko vienintelė švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė. »
Lietuvoje kasmet įvaikinama apie 2 proc. globos netekusių vaikų - 82 proc. jų nesiūlomi įvaikinti. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 10:13
Beveik pusė Vaiko teisių apsaugos skyrių (VTAS) savivaldybėse nedalyvauja išklausant vaiko nuomonę dėl įvaikinimo, įvaikinimo galimybės vertinamos neobjektyviai, todėl procesas nevyksta sklandžiai, sako Valstybės kontrolė. »
Šią savaitę numatomi gražūs orai: bus šilta, palis tik kai kur. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 11 d. 09:38
Šią savaitę numatomi gražūs orai: bus šilta, palis tik kai kur, LRT radijui sakė sinoptikė Tatjana Kempi. „Ketvirtadienį šalyje pragiedrulių bus daugiau nei vakar, ypač gražūs orai numatomi prie jūros. Trumpai palis tik kai kur, daugiausia... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Edita, Eufemija, Jogintė, Kamilė, Liudmila, Rimgaudas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar reikia įteisinti netradicinę mediciną?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-09-16
Valiutos_usd
USD  
Arrow down
2.6689 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3345 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow down
92.77   bar.
Dujos
Arrow down
3.91   MMBTU
Auksas
Arrow up
1237   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

Jau šermukšniai suliepsnojo, Darosi erdvu laukuos. O Anupras sužinojo, Kad mokyklos vėl streikuos.
– Tai laimingas bus Jonukas – Galvos sukti nereikės. – Onė mylimą anūką Blynais namuose penės.
– One, blynų nepakanka. Mokslų reikia jam, draugų. Tad ir mokytojams tenka Stengtis iš visų jėgų.
– Bet ir mokytojai – žmonės... Algos jų – pelė miškuos... Pašykštės valdžia malonės – Iki pergalės streikuos.