Parsisiųskite

Rugpjūčio 30 d., šeštadienis
 
Gauk naujienas el. paštu:
Atsisakyti
 
 

Naujienos Lietuvoje Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

2013 Balandžio mėn. 5 d. 13:57

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis

Popiežius Pranciškus penktadienį priėmė kardinolo Audrio Juozo Bačkio atsistatydinimo prašymą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

Iš pareigų atsistatydino kardinolas A.J.Bačkis. R.Dačkaus (fotodiena.lt) nuotr.

A. J. Bačkio atsistatydinimo pareiškimas buvo įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų amžiaus, pranešė Vyskupų Konferencijos sekretoriatas.

Kardinolas paskirtas arkivyskupijos administratoriumi iki tos dienos, kai įvyks naujo arkivyskupo ingresas – įžengimas į Vyskupijos Katedrą. Arkivyskupas G. Grušas pradės vykdyti naujas pareigas balandžio 23 dieną.

Platinti, skelbti, kopijuoti Krašto spaudos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško UAB "Krašto spauda" sutikimo draudžiama. Susitarti dėl turinio galima parašius laišką adresu redakcija@krastospauda.lt
atgal
Palikti komentarą
Vardas:* El. paštas:
Komentaras:*
Lietuvoje
Dabartinėmis sąlygomis Ukrainos narystė NATO nebus diskutuojama NATO viršūnių susitikime, sako prezidentė D. Grybausakitė. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 3 d. 08:49
Dabartinėmis sąlygomis Ukrainos narystė NATO nebus diskutuojama NATO viršūnių susitikime. Taip interviu LRT radijui sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.  „Ukrainoje dabar karas, ir čia pirmaeiliai uždaviniai – egzistenciniai“, – sako... »
Mantas Adomėnas. Leonidas Donskis.
2014 Rugsėjo mėn. 3 d. 07:00
Prieš savaitę prieštaringai vertinamas Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas pareiškė, kad sankcijos prieš Rusiją griauna istorines ir unikalias verslo galimybes, tad būtina su rusais sugyventi taikiai. taikiai. »
M.Kluonis: "Yra pavojus, kad didesnės investicijos gali net sustiprinti nepasitenkinimą, jei bus manoma, kad jos skatina asimiliacijos procesus".
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 15:47
Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė Vyriausybę ragina investuoti į Vilniaus kraštą. Pasak jos, jei „to nepadarysime patys, tuo užsiims kiti“. Pasak politologo Mindaugo Kluonio, būtina „siekti, kad Vilniaus krašto infrastruktūra per investicijas... »
NSGK pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Lietuvoje turėtų rotacijos principu likti NATO sąjungininkų kariai, taip pat gali būti atvežta ir sunkesnės ginkluotės. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 14:49
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad Lietuvoje turėtų rotacijos principu likti NATO sąjungininkų kariai, taip pat gali būti atvežta ir sunkesnės ginkluotės. »
Nuo spalio 1-osios didėjant žalos aplinkai įkainiams už taršą teks mokėti keliasdešimt kartų daugiau. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 14:32
Nuo spalio 1-osios didėjant žalos aplinkai įkainiams už taršą teks mokėti keliasdešimt kartų daugiau, praneša Aplinkos ministerija (AM). »
Savaitė bus šilta ir sausa. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 10:18
Savaitė bus šilta ir sausa. Malonūs orai turėtų išsilaikyti bent iki savaitės pabaigos. Taip teigė sinoptikė Edita Gečaitė. »
Antradienį paskelbtoje finansinio Generalinės prokuratūros audito ataskaitoje pažymima, kad generalinis prokuroras Darius Valys 2013-aisiais patvirtino prokurorų skatinimo tvarką, kurioje nebuvo nustatyti tarnybos nepriekaištingumą, nuopelnus, kvalifikaciją bei kitus skatinti reikalingus dalykus apibrėžiantys vertinimo kriterijai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 09:53
Generaliniam prokurorui pakeitus prokurorų skatinimo tvarką bei ėmus suteikti kvalifikacinius laipsnius be eilės, iš valstybės biudžeto atlyginimams kasmet reikės papildomų 3,3 mln. litų, konstatavo Valstybės kontrolė. »
Antradienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama. KAM nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 08:59
Antradienį iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Ukrainą išskrido Karinių oro pajėgų orlaivis C-27J „Spartan“ su Ukrainos kariuomenei skirta materialine parama. »
„Tikimės, kad artimiausiame politinės tarybos posėdyje galutinai užbaigsime formuoti ministerijose viceministrų kabinetą,“ -  antradienį LRT radijui teigė premjeras. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 08:53
Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad trečiadienį vyksiančiame valdančiųjų koalicijos politinės tarybos posėdyje bus priimti galutiniai sprendimai dėl viceministrų - socialdemokratai, „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ apsispręs... »
Šiuo metu Energetikos ministerija reikalinga, bet įgyvendinus kai kuriuos svarbius projektus energetikos ūkyje, ji gali būti sujungta su kita ministerija, sako premjeras Algirdas Butkevičius. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 08:25
Šiuo metu Energetikos ministerija reikalinga, bet įgyvendinus kai kuriuos svarbius projektus energetikos ūkyje, ji gali būti sujungta su kita ministerija, sako premjeras Algirdas Butkevičius. »
Baltijos šalių ir JAV prezidentų susitikime Estijoje taip pat ketinama aptarti JAV svarstymus supaprastinti skalūnų dujų eksportą, nes jos ateityje galėtų būti atplukdomos ir į Lietuvą. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 2 d. 08:11
Lietuva tikisi, kad amerikiečių kariai liks Lietuvoje, o NATO susitars dėl papildomų priemonių valstybės saugumui užtikrinti, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja, artėjant JAV prezidento Baracko Obamos susitikimui su Baltijos šalių... »
Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius teigia nemanantis, jog kas nors demokratinėje visuomenėje turėtų nuspręsti, kas gali dalyvauti savivaldos rinkimuose, o kas – ne. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 13:20
Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius teigia nemanantis, jog kas nors demokratinėje visuomenėje turėtų nuspręsti, kas gali dalyvauti savivaldos rinkimuose, o kas – ne. „Gintautas Paluckas, ko gero, žino daugiau už mane, greičiausiai jis viską... »
L. Donskis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 13:08
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), parodę išskirtinį dėmesį ir norą broliuotis su visai Europai antausį skėlusiu Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu, padarė klaidą. Ją pripažįsta tik kai kurie konservatoriai , bet vis vien... »
Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis jau kurį laiką nebesislapstė, kad jo vedama Lenkų rinkimų akcija siekia išsiplėsti visoje Rytų Lietuvos teritorijoje, kur gyvena nemažai lenkų, baltarusių ir rusų tautybės žmonių. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 10:53
Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis jau kurį laiką nebesislapstė, kad jo vedama Lenkų rinkimų akcija siekia išsiplėsti visoje Rytų Lietuvos teritorijoje, kur gyvena nemažai lenkų, baltarusių ir rusų tautybės žmonių... »
Prasidedant naujiems mokslo metams, institucijos ir verslas imasi globoti po vasaros atokvėpio mokyklas užplūsiančius vaikus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 10:49
Prasidedant naujiems mokslo metams, institucijos ir verslas imasi globoti po vasaros atokvėpio mokyklas užplūsiančius vaikus. Ypatingą dėmesį eismo saugumui tradiciškai skirs pareigūnai. Vairuotojai raginami būti itin atidūs, visą mėnesį... »
Rugsėjo 1-osios šventėje prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad žinios yra vienas iš svarbiausių ginklų šiuolaikiniame pasaulyje, ir paragino susitelkti visus kovojančius už tiesą ir laisvę Rusijos agresijos akivaizdoje. R. Dačkaus nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 09:39
Rugsėjo 1-osios šventėje prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad žinios yra vienas iš svarbiausių ginklų šiuolaikiniame pasaulyje, ir paragino susitelkti visus kovojančius už tiesą ir laisvę Rusijos agresijos akivaizdoje. »
Mokyklas, jų vadovus ir mokytojus turėsime pradėti vertinti ne pagal „popierius“, o pagal mokinių pasiekimus, teigia švietimo ministras Dainius Pavalkis. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 09:26
Mokyklas, jų vadovus ir mokytojus turėsime pradėti vertinti ne pagal „popierius“, o pagal mokinių pasiekimus, teigia švietimo ministras Dainius Pavalkis. „Tai nereiškia, kad visi mokiniai turi būti pirmūnai, laimėti olimpiadose, bet turime... »
Ateinančios dienos atneš dar šiek tiek šiltesnių orų, kurie laikysis visą savaitę. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 09:11
Ateinančios dienos atneš dar šiek tiek šiltesnių orų, kurie laikysis visą savaitę, tik sekmadienis gali vėl atnešti lietaus, LRT radijui sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė. Pirmadienį nepastoviai debesuota, žymesnio lietaus nenumatoma, kai kur – didžiausia... »
Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 08:27
Pirmadienį dauguma šalies ugdymo įstaigų pradės mokslo metus. »
Dėl Rusijos invazijos grėsmės nerimauja ne tik Lietuva, bet visos Baltijos šalys ir Lenkija. scanpix.ee nuotr.
2014 Rugsėjo mėn. 1 d. 08:22
Šitokio, kaip sako Lietuvos užsienio reikalų ministras, Rusijos visuotinio neigimo politikos fone, kai, nepaisydama diplomatinių pastangų, ji siunčia savo kariuomenę į Ukrainą, dėl Rusijos invazijos grėsmės nerimauja ne tik Lietuva, bet visos... »
Artėjant rugsėjui mokytojų profesinės sąjungos grasina streikais. VL archyvo nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 30 d. 08:00
Artėjant rugsėjui mokytojų profesinės sąjungos grasina streikais. Pedagogai reikalauja mokinio krepšelį ir bazinę mėnesio algą padidinti iki lygio, kuris buvo prieš krizę. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pareiškė, kad pedagogų... »
Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnių pilotai. Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 30 d. 08:00
Dabartiniams Rusijos vadovams pabrėžtinai demonstruojant, kad supranta tik karinės galios argumentus, savo pajėgas stiprina ir Lietuvos kariuomenė. Nepaskelbto karo Rytų Ukrainoje fone pasklidusi naujiena, kad Lietuvos kariuomenė stiprina savo... »
Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis su keturiais savivaldybės tarybos nariais ir beveik 80 bendražygių paliko Liberalų ir centro sąjungą (LiCS). Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 29 d. 12:44
Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis su keturiais savivaldybės tarybos nariais ir beveik 80 bendražygių paliko Liberalų ir centro sąjungą (LiCS). Jie tapo Liberalų sąjūdžio nariais. »
Atostogos baigėsi, į didmiesčius grįžta atostogavę miestiečiai bei studentai. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 29 d. 12:38
Atostogos baigėsi, į didmiesčius grįžta atostogavę miestiečiai bei studentai. Jau paskutinę rugpjūčio savaitę pastebimas automobilių srauto padidėjimas sostinėje, tuo metu pirmadienį, rugsėjo 1-ąją, vėl teks laiką leisti transporto... »
Pasak prezidentės, tokios priemonės siūlomos „atsižvelgiant į padažnėjusias informacines atakas, priešišką propagandą“. Fotodiena.lt nuotr.
2014 Rugpjūčio mėn. 29 d. 10:19
Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo įtvirtinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvoje retransliuojamų televizijos programų kiekio būtų oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis, o už karo kurstymą, kėsinimąsi į nepriklausomybę būtų galima... »

Naujausios


Pasiūlymai

Informacija kasdien

Vardadieniai:

Berta, Bronislava, Bronislovas, Mirga, Sirtautas

TV programa:

   
TV3 programa
LNK programa
BTV programa
   
   
LTV programa
TV6 programa
LTV2 programa
Lietuvos Rytas. TV
   

Apklausa

Ar šiemet jau grybavote?

Kainos

Degalai:

Valiutos:

2014-09-03
Valiutos_usd
USD  
Arrow up
2.6302 LT
EUR     3.4528 LT
Valiutos_gbp
GBP  
Arrow down
4.3548 LT
Valiutos_lvl
LVL     4.9184 LT

Daugiau...

Žaliavos:

 

Kaina, USD

 

Matas

Nafta
Arrow up
93.19   bar.
Dujos
Arrow up
3.9   MMBTU
Auksas
Arrow up
1267.1   oz

Anupro Dirvelės nuotykiai

– Raulas vakar man šnekėjo, Kad jau karas prasidėjo. Kur girdėta, kur matyta: Slavai lupa vienas kitą.
Kempė net užkimęs kalba: – Gal važiuojam į pagalbą? Ten, Anuprai, duosim garo Ir neliks to brolių karo.
Jų kalbas nugirdo Onė: – Fu, tuščia šita kelionė. Kai susipeša du broliai, Nesikišdavom lig šiolei.
– Būdavo, pasikumščiuoja, O po to pasibučiuoja. Negi dėl kokios vagos Brolis brolį nudaigos?